Mobilní rozhlas

23.06.2017 13:20

Město Kynšperk nad Ohří obdrželo nabídku na instalaci a zprovoznění služby „Mobilní rozhlas“.

Je to služba pro poskytování informací občanům o dění v obci. Například blokové čištění ulic, odstávka elektriky, výkopové práce, kalamitní situace, kulturní akce, ankety, minireferenda …

Tyto informace budou distribuovány adresně podle lokality, které se to týká. Když například nepůjde elektřina na náměstí SNP, nebudou tuto informaci dostávat občané v Pochlovicích.

Každý občan, který se zaregistruje na portále „Mobilní rozhlas“, vyplní základní údaje jako je adresa, e-mail, telefonní číslo, si bude moci vybrat, z jaké oblasti chce dostávat informace. Pokud se bude jednat o informaci o sportovních událostech, obdrží ji všichni, kteří si tuto volbu vybrali.

Všechny osobní údaje podléhají ochraně podle zákona č. 101/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů o ochraně osobních údajů a nebudou poskytovány dalším subjektům.

Informace se budou k občanům dostávat několika způsoby.

Sms zprávou, hlasovou zprávou, e-mailem nebo zprávou v mobilní aplikaci. Záleží jen na tom, jaký způsob si občan vybere.

Součástí je i projekt „ZmapujTo.cz“, kde má občan možnost pomocí aplikace „fotohláška“ upozornit třeba na plné popelnice, zatoulaného psa, rozbité pouliční osvětlení…

Pro občany, kteří se registrují do „Mobilního rozhlasu“, bude používání zdarma. Taktéž stažení aplikace do chytrých mobilních telefonů bude zdarma.

Aby byly prostředky na zprovoznění této služby, co nejefektivněji využity, je potřeba, aby se k této službě přihlásilo, co nejvíce občanů.

Sběrná místa odpovědí na anketu jsou v městském infocentru, kině, knihovně a u okénka podatelny městského úřadu. Dále je možné se připojit k anketě zde, na hlavní stránce a na facebookovém profilu Kynšperského zpravodaje. Případně je možné si stránku s anketou okopírovat z Kynšperského Zpravodaje.

Další informace jsou dostupné na stránkách https://www.mobilnirozhlas.cz/