OD KVĚTNA BUDE KINO Z DŮVODU
REKONSTRUKCE ZAVŘENO

(KANCELÁŘE OTEVŘENY BUDOU)PROGRAM KINA DUBEN 2018

pátek 6.4. v 16.30 a ve 20.00 hod.

Bajkeři

Nevlastní bratři Jáchym a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, obživu falešná módní show, v níž se předstírá něco, co není a největší životní problém pak vybitý mobil nebo nefunkční wifi. Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se pod vedením Davidovy půvabné "macechy" Terezy na dvousetkilometrový cyklovýlet. S překvapením zjišťují, že tam venku je skutečný svět, v němž život znamená víc než status na facebooku, opravdové dívky vypadají poněkud lépe, než kreslené akční hrdinky počítačových her a k lásce patří také sex. Srážka se životem sice nese jistá úskalí, ale s humorem, se dá zvládnout nejen výšlap do strmého kopce, stavba stanu, chybějící elektrická zásuvka, ale také sok v lásce. Hrají: Adam Mišík, Hana Vagnerová, Jan Komínek, Vojtěch Machuta, Celeste Buckingham, Štěpánka Fingerhutová a další. Česko, MP, vstupné 50 Kč, délka 95 min.


pátek 13.4. v 16.30 a ve 20.00 hod

Thor: Ragnarok

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. Hrají: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Mark Ruffalo, Cate Blanchett, Tessa Thompson, Idris Elba, Jeff Goldblum, Anthony Hopkins a další. USA, MP 12, vstupné 50 Kč, délka 130 min.


pátek 20.4. v 16.30 a ve 20.00 hod.

Vražda v Orient expresu

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří. Hrají: Kenneth Branagh, Johnny Depp, Daisy Ridley, Michelle Pfeiffer, Penélope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Lucy Boynton, Leslie Odom Jr., Derek Jacobi, a další. USA / Malta / Velká Británie / Francie / Kanada / Nový Zéland, MP 12, vstupné 50 Kč, délka 114 min.PROGRAM KINA BŘEZEN 2018

 

pátek 2.3. v 16.30 a ve 20.00 hod.

Kingsman: Zlatý kruh

Svět Kingsmanů se poprvé představil ve filmu Kingsman: Tajná služba jako nezávislá, mezinárodní, špionážní agentura pracující v hlubokém utajení a jejímž cílem je bezpečný svět. V dalším pokračování Kingsman: Zlatý kruh čelí naši hrdinové novým výzvám. Centrála Kingsmanů je zničena a celý svět se stává rukojmím. Kingsmany čekají nové úkoly i překážky. Spojí se se spřátelenou americkou špionážní organizací Statesman. Obě dvě agentury musí společnými silami porazit nebezpečného nepřítele a zachránit tak svět. Hrají: Taron Egerton, Mar Strong, Pedro Pascal, Colin Firth, Julianne Moore a další. USA, MP, vstupné 50 Kč, délka 141 min.

https://www.csfd.cz/film/52975-kingsman-zlaty-kruh/prehled/


pátek 9.3. v 16.30 a ve 20.00 hod.

Barry Seal: Nebeský gauner

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce "náhodného kolemjdoucího", z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety na základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila?  Hrají: Tom Cruise, Domhnall Gleeson, Sarah Wright, Jesse Plemons a další. USA, MP, vstupné 50 Kč, délka 114 min.

https://www.csfd.cz/film/413149-barry-seal-nebesky-gauner/prehled/


pátek 16.3. v 16.30 a ve 20.00 hod.

Oklamaný

Dusno až k zalknutí. Tak lze nejlépe charakterizovat atmosféru v izolované dívčí internátní škole, kde se znenadání objeví muž. Jediný široko daleko. Za zdmi izolované dívčí školy zuří americká občanská válka, ale její studentky a učitelky probíhající konflikt neberou na vědomí. Dokud nezaklepe na jejich dveře. Těžce zraněného nepřátelského důstojníka Johna McBurneyho (Colin Farrell) se ujmou v aktu křesťanského milosrdenství, aby ho, hned jak se trochu postaví na nohy, vydaly "svým" vojákům jako válečného zajatce. Jenže John si postupně omotá kolem prstu nejen mladičké studentky v čele s krásnou Alicií (Elle Fanning), ale i jejich staropanenskou učitelku Edwinu (Kirsten Dunst) a především ředitelku školy (Nicole Kidman). Ve všech se díky němu probouzejí emoce, které ještě nebo už dlouho nezažily. O to jsou ničivější a nebezpečnější, protože John si neuvědomuje, že se ocitl uprostřed bitvy, která je strašlivější než všechny boje probíhající války. Hrají: Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst, Elle Fanning, Oona Laurence a další. USA, MP, vstupné 50 Kč, délka 94 min.

https://www.csfd.cz/film/434818-oklamany/prehled/


pátek 23.3. v 16.30 a ve 20.00 hod.

Zahradnictví: nápadník

Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky (1999). Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Nápadník se odehrává na konci 50. let a vypráví o rodinných vztazích poznamenaných válkou a komunistickým převratem. S tragikomickým nadhledem vykresluje generační střet mezi předválečnou a poválečnou generací. Hrají: Anna Fialová, Ivan Lupták, Anna Geislerová, Martin Finger, Filip Březina, Gabriela Míčová a další. Česko / Slovensko / Polsko, MP,
vstupné 50 Kč, délka 113 min.

https://www.csfd.cz/film/443698-zahradnictvi-napadnik/prehled/

PROGRAM KINA ÚNOR 2018

 

pátek 2.2. v 16.30 a ve 20.00 hod.

Borg/McEnroe

Wimbledon, 1980. Nejdeštivější léto desetiletí.  Svět se těší, až uvidí tenisovou jedničku Björna Borga obhajovat svůj pátý titul Wimbledonu.  Jen málokdo zná drama v zákulisí: v pouhých 24 letech je Borg blízko konci, uštvaný a svíraný úzkostí. Jeho 20letý vyzyvatel John McEnroe se rozhodl nahradit svého bývalého hrdinu na trůnu Wimbledonu. Borg/McEnroe je příběh o ceně úspěchu. Nejlepší světoví hráči tenisu jsou uvězněni vlastní kariérou. Oba sportovci jsou neustále tlačeni proti sobě komerčním tenisovým průmyslem: jako protiklady postav "lce Borg" a "Superbrat". Rivalové jsou nuceni si přiznat během Wimbledonu 1980, že jediný, kdo chápe čím si prochází, je jejich největší nepřítel. Hrají: Sverrir Gudnason, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgård, Tuva Novotny a další. Švédsko / Dánsko / Finsko, MP, vstupné 50 Kč, délka 107 min.

https://www.csfd.cz/film/458390-borg-mcenroe/prehled/


pátek 9.2. v 16.30 a ve 20.00 hod.

8 hlav šílenství

Netradiční životopisný film o ruské básnířce Anně Barkovové (1901-1976). Sovětské Rusko, rok 1921 - mladičká Anna má před sebou hvězdnou kariéru, právě jí vychází první sbírka, prý bude největší ruskou básnířkou, která zastíní samotného Puškina. O pár let později už se ale tísní v nákladním vagónu, který směřuje do neobydlených stepí Kazachstánu. Nebude to její jediná cesta ani její jediný lágr. Básnířka Anna Alexandrovna Barkovová strávila v táborech  sovětského Gulagu a ve vyhnanství 22 let svého života. Název filmu 8 hlav šílenství odkazuje ke stejnojmenné novele Anny Barkovové, ale i k osmi hlavám kapitolám, do nichž je snímek rozčleněn. Kapitoly mají každá svůj odlišný styl, a každá přenáší diváka do jiného období života básnířky. Hrají: Aneta Langerová, Zuzana Fialová, Viktorie Čermáková, Marie Štípková a další. Česko/Slovensko, MP12, vstupné 50 Kč, délka 107 min.

https://www.csfd.cz/film/261555-8-hlav-silenstvi/prehled/


pátek 16.2. v 16.30 a ve 20.00 hod.

Dunkerk

Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Hrají:  Fionn Whitehead, Tom Hardy, Cillian Murphy, Kenneth Branagh, Mark Rylance a další. Velká Británie / Nizozemsko / Francie / USA, MP 12, vstupné 50 Kč, délka 106 min.

https://www.csfd.cz/film/67105-dunkerk/prehled/


pátek 23.2. v 16.30 a ve 20.00 hod.

Zahradnictví: Dezertér

Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky (1999). Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Druhá kapitola rodinné kroniky Zahradnictví se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock (Jiří Macháček) a jeho rodina, kterou zde zaměstnává. Podnik je smyslem a naplněním jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkou Elou (Gabriela Míčová) a jejími sestrami Bedřiškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Aňa Geislerová). Hrají: Jiří Macháček, Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Anna Geislerová, Martin Finger a další. Česko / Slovensko / Polsko, MP, vstupné 50 Kč, délka 115 min.

https://www.csfd.cz/film/443697-zahradnictvi-dezerter/prehled/KINO O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH

_____________________
pondělí 12.2. v  11.00 hod.

Hurvínek a kouzelné muzeum

Animovaný, Česko, MP, vstupné 30 Kč, délka 85 min.

_____________________

středa 14.2. v  11.00 hod.

Letíme

Animovaný, Norsko, MP, vstupné 30 Kč, délka 84 min.
 

 

vysvětlivky:

MP         mládeži přístupný

MP 12    mládeži přístupný, do 12 let nevhodný

MN 15   mládeži do 15 let nepřístupný

MN 18   mládeži do 18 let nepřístupný

Přístupnost je závazná dle č. 273/93 Sb.,
§4. Změna programu vyhrazena. Pokladna kina je otevřena vždy hodinu před
představením, předprodej začíná 1 týden před promítáním. Uvedená minutáž je
orientační. Bližší informace naleznete na internetových stránkách www.mkskynsperk.cz