PROGRAM KINA ÚNOR 2018

 

pátek 2.2. v 16.30 a ve 20.00 hod.

Borg/McEnroe

Wimbledon, 1980. Nejdeštivější léto desetiletí.  Svět se těší, až uvidí tenisovou jedničku Björna Borga obhajovat svůj pátý titul Wimbledonu.  Jen málokdo zná drama v zákulisí: v pouhých 24 letech je Borg blízko konci, uštvaný a svíraný úzkostí. Jeho 20letý vyzyvatel John McEnroe se rozhodl nahradit svého bývalého hrdinu na trůnu Wimbledonu. Borg/McEnroe je příběh o ceně úspěchu. Nejlepší světoví hráči tenisu jsou uvězněni vlastní kariérou. Oba sportovci jsou neustále tlačeni proti sobě komerčním tenisovým průmyslem: jako protiklady postav "lce Borg" a "Superbrat". Rivalové jsou nuceni si přiznat během Wimbledonu 1980, že jediný, kdo chápe čím si prochází, je jejich největší nepřítel. Hrají: Sverrir Gudnason, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgård, Tuva Novotny a další. Švédsko / Dánsko / Finsko, MP, vstupné 50 Kč, délka 107 min.

https://www.csfd.cz/film/458390-borg-mcenroe/prehled/


pátek 9.2. v 16.30 a ve 20.00 hod.

8 hlav šílenství

Netradiční životopisný film o ruské básnířce Anně Barkovové (1901-1976). Sovětské Rusko, rok 1921 - mladičká Anna má před sebou hvězdnou kariéru, právě jí vychází první sbírka, prý bude největší ruskou básnířkou, která zastíní samotného Puškina. O pár let později už se ale tísní v nákladním vagónu, který směřuje do neobydlených stepí Kazachstánu. Nebude to její jediná cesta ani její jediný lágr. Básnířka Anna Alexandrovna Barkovová strávila v táborech  sovětského Gulagu a ve vyhnanství 22 let svého života. Název filmu 8 hlav šílenství odkazuje ke stejnojmenné novele Anny Barkovové, ale i k osmi hlavám kapitolám, do nichž je snímek rozčleněn. Kapitoly mají každá svůj odlišný styl, a každá přenáší diváka do jiného období života básnířky. Hrají: Aneta Langerová, Zuzana Fialová, Viktorie Čermáková, Marie Štípková a další. Česko/Slovensko, MP12, vstupné 50 Kč, délka 107 min.

https://www.csfd.cz/film/261555-8-hlav-silenstvi/prehled/


pátek 16.2. v 16.30 a ve 20.00 hod.

Dunkerk

Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Hrají:  Fionn Whitehead, Tom Hardy, Cillian Murphy, Kenneth Branagh, Mark Rylance a další. Velká Británie / Nizozemsko / Francie / USA, MP 12, vstupné 50 Kč, délka 106 min.

https://www.csfd.cz/film/67105-dunkerk/prehled/


pátek 23.2. v 16.30 a ve 20.00 hod.

Zahradnictví: Dezertér

Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky (1999). Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Druhá kapitola rodinné kroniky Zahradnictví se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock (Jiří Macháček) a jeho rodina, kterou zde zaměstnává. Podnik je smyslem a naplněním jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkou Elou (Gabriela Míčová) a jejími sestrami Bedřiškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Aňa Geislerová). Hrají: Jiří Macháček, Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Anna Geislerová, Martin Finger a další. Česko / Slovensko / Polsko, MP, vstupné 50 Kč, délka 115 min.

https://www.csfd.cz/film/443697-zahradnictvi-dezerter/prehled/ 

 

vysvětlivky:

MP         mládeži přístupný

MP 12    mládeži přístupný, do 12 let nevhodný

MN 15   mládeži do 15 let nepřístupný

MN 18   mládeži do 18 let nepřístupný

Přístupnost je závazná dle č. 273/93 Sb.,
§4. Změna programu vyhrazena. Pokladna kina je otevřena vždy hodinu před
představením, předprodej začíná 1 týden před promítáním. Uvedená minutáž je
orientační. Bližší informace naleznete na internetových stránkách www.mkskynsperk.cz